Nowe Centrum Dystrybucji- 01.04.2014

Nowości 15 stycznia 2019

Otwarcie nowego centrum dystrybucji

19 marca 2008 roku ukazał się artykuł o nawiązaniu współpracy pomiędzy NIVEA Polska a Raben Group. W Robakowie koło Poznania uruchomiono nowoczesne Centrum Dystrybucyjne firmy Raben. Nowy obiekt to 26 000 m kw., wyposażonych w 38 ramp wyładowczych, przeznaczonych do magazynowania ponad 36 tysięcy palet w systemie wysokiego składowania. Znaczna część powierzchni Centrum dedykowana jest obsłudze produktów Grupy Beiersdorf. Współpraca między dwiema firmami rozpoczęła się 10 lat temu. Dotychczas dotyczyła tylko Polski, jednakże dynamiczny rozwój obu partnerów oraz zmiany w regionie Europy północno-wschodniej  spowodowały, że podjęto decyzję o jej rozszerzeniu.

NIVEA Polska, poznański oddział Grupy Beiersdorf, od lipca zeszłego roku stał się dla koncernu jednym ze strategicznych punktów na logistycznej mapie Europy. Firma przejęła z Centrum Logistycznego w Hamburgu odpowiedzialność za dostawy z ośrodków produkcyjnych, magazynowanie i wysyłkę produktów gotowych w rejonie Europy północno-wschodniej.

Z nowego  Centrum Dystrybucyjnego w Gądkach produkty NIVEA dostarczane będą nie tylko do odbiorców na terenie kraju, ale także m.in. do Rosji, na Ukrainę, a także do Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Kazachstanu, Tadżykistanu, Turkmenistanu, Uzbekistanu i dalekiej Mongolii.

Oznacza to, że każdy kosmetyk trafiający do sprzedaży w tych krajach, będzie pochodził z Centrum Logistycznego w Poznaniu. Każdego roku wysyłanych będzie około 48 tysięcy palet (1700 samochodów).

– Powierzenie naszej firmie kompleksowej obsługi logistycznej w Regionalnym Centrum Dystrybucyjnym, jak i zwiększenie zasięgu geograficznego usług, świadczy o wysokiej ocenie współpracy oraz zaufaniu koncernu Beiersdorf do oferowanej przez nas jakości ”– powiedział Janusz Anioł Dyrektor  Raben Polska.

Obecnie Raben wykonuje dla Grupy Beiersdorf kompleksową obsługę logistyczną – dystrybucję, magazynowanie oraz co-packing (przygotowywanie zestawów promocyjnych, etykietowanie, pakowanie itp.). Cały proces jest realizowany w obiektach firmy Raben Polska, skąd towary dystrybuowane są bezpośrednio do odbiorców.

„Nowe Centrum Dystrybucyjne idealnie odpowiada zwiększonemu zapotrzebowaniu koncernu na kompleksową obsługę magazynową. Jego rozbudowa była konieczna w momencie rozszerzenia zasięgu dostaw Grupy Beiersdorf na nowe kraje. Uruchomienie magazynu jest kolejnym etapem na drodze efektywnej współpracy pomiędzy naszymi firmami” – mówi Piotr Bielicki, Dyrektor Logistyki NIVEA Polska.