Co to jest Interim Management

W skrócie - lekarstwo na kłopoty z zarządzaniem! A jak to działa? Zobacz i przekonaj się!

Usługa Interim Management polega na tymczasowym zatrudnieniu w firmie doświadczonego menadżera. Zatrudnienie Interim Managera najlepiej sprawdza się w sytuacjach kryzysowych i nietypowych. Pomagając firmom w różnych sytuacjach i obszarach opracowaliśmy szereg metod i rozwiązań, które szybko możemy zastosować w Twojej firmie.

Zatrudnij szybko managera
  1. jeden z czołowych managerów nagle zrezygnował z pracy?
  2. restrukturyzujemy się - chcemy otworzyć nowy oddział ale nie mamy nikogo kto mógłby się tym zająć
  3. chcemy zrealizować projekt ale brakuje doświadczonego project managera
  4. mamy nowego managera ale potrzebujemy dla niego mentora, który wesprze go na starcie
  5. nasze wyniki odbiegają od planu i nie wiemy dlaczego

W takich sytuacjach najskuteczniejsza jest pomoc z zewnątrz. Interim Manager dzięki swojemu doświadczeniu szybko osiągnie pierwsze efekty: zaplanuje pracę, zorganizuje i zmotywuje zespół oraz wdroży procesy operacyjne zapewniające powodzenie przedsięwzięcia. Zazwyczaj doświadczenie Interim Managera jest dużo większe niż wymagane na danym stanowisku. Gwarantuje to skuteczność oraz ogranicza czas realizacji projektu.

Korzyści z zatrudnienia interim managera?

Zatrudnienie Interim Managera niesie ze sobą godne rozpatrzenia korzyści. Interim Manager jest z zewnątrz – myśli w sposób inny niż przyjęty w organizacji. Jest wolny od wewnątrzfirmowej polityki i wewnętrznych zobowiązań. Nie zna „ograniczeń” firmowych (często sztucznych) – nie wie, że w „tej firmie to się nie sprawdza” i że „ta firma jest specyficzna”. Nie występuje na liście płac – nie zajmuje etatu w firmie. Koszty Interim Managera księgowane są w Usługach Obcych.

Interim Manager jest z zewnątrz - myśli w sposób inny niż przyjęty w organizacji

Może wychować następcę z wewnątrz organizacji

Używa sprawdzonych rozwiązań z innych projektów - własnego Toolboxa

Przynosi nowe pomysły i rozwiązania

Może prowadzić firmę w imieniu właściciela

Interim Manager może wspomagać firmę codziennie. Jednak doświadczenie naszych managerów pozwala też na inne modele pracy. Najczęściej realizujemy nasze projekty w wymiarze 1-3 dni w tygodniu. Czasami spotkania odbywają się 2-3 razy w miesiącu. Pozwala to na znaczne ograniczenie kosztów i skorzystanie z doświadczenia naszych Interim Managerów nawet przez małe i średnie firmy. Zapoznaj się z różnymi modelami współpracy, które oferujemy.

UWAGA! Rozumiemy, że potrzebujesz managera szybko, że sytuacja jest kryzysowa. Zwykle jesteśmy w stanie rozpocząć projekt już po 1-2 tygodniach od zgłoszenia.

Dlaczego my

7

lat obecności Scout Solutions na rynku Interim Management

12

Interim managerów różnych specjalności

25

lat doświadczeń mają średnio nasi managerowie

41

firm skorzystało z naszych usług

Nasi
managerowie

Przeczytaj o naszych managerach, ich umiejętnościach, pasjach, zobacz jakie realizowaliśmy projekty i jakie mamy doświadczenia. Dowiedz się jaką radość sprawia nam wspieranie Twojej firmy i przyczynianie się do jej rozwoju.

Nasi managerowie

Case
Studies

Przeczytaj o dotychczasowych projektach, które mieliśmy okazję poprowadzić i o sytuacjach, w których się znaleźliśmy. Zobacz jakie były efekty naszej pracy i sam osądź czy warto było nas zatrudnić?

Przeczytaj o wypracowanych przez nas metodach i rozwiązaniach, których skuteczność sprawdziliśmy w praktyce.

Zobacz case studies

Najnowsze na blogu